Транспортна стратегія до 2030 р. передбачає впровадження зборів за проїзд українськими дорогами великовантажного транспорту

План реалізації Національної транспортної стратегії України до 2030 року передбачає розробку Міністерством інфраструктури спільно з Міністерством юстиції та Державним агентством автомобільних доріг України пропозицій щодо впровадження зборів за проїзд українськими дорогами великовантажного транспорту.

Згідно з планом, стратегія передбачає впровадження системи дорожніх зборів з користувачів автодоріг залежно від екологічного класу автомобіля.

На 2021 рік, зокрема, планується здійснення аналізу й розробка пропозицій щодо впровадження зборів за проїзд великовантажного транспорту з урахуванням екологічних норм автомобілів відповідно до додатка №2 директиви 99/62/ЄС про стягування плати з вантажних транспортних засобів за використання певних типів інфраструктури.

Стратегія також передбачає впровадження механізму економічного стимулювання перевізників для скорочення викидів забруднювальних речовин і парникових газів, зниження шумів від транспортних засобів.

Окрім цього, планується впровадження економічних та інших заходів стимулювання використання в містах більш екологічних видів транспорту, зокрема електромобілів, міського електротранспорту, а також велосипедів (зокрема систем громадського прокату велосипедів).

 

Источник

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *